Про лабораторію

Історія

Для своєчасного визначення фітосанітарного стану об'єктів регулювання і прийняття фітосанітарних заходів наказом № 96 від 04.06.03 Головної державної інспекції з карантину рослин України була створена Дніпропетровська обласна карантинна лабораторія. В грудні 2012 року було проведено реорганізацію, завдяки чому лабораторія змінила назву на ДУ «Дніпропетровська обласна фітосанітарна лабораторія».

В грудні 2010 році було придбане нове приміщення під карантинну лабораторію, здійснено переїзд та в жовтні 2014 року спеціалістами УДЦСС «Украгростандартсертифікація» була проведена атестація лабораторії на право проведення ентомологічної, мікологічної, фітогельмінтологічної, бактеріологічної, гербологічної та вірусологічної фітосанітарних експертиз та видане свідоцтво про атестацію № А14-232 від 20.10.2011р. чинне до 16.10.2019р.

В 2019 році було пройдено нагляд на відповідність Атестату про акредитацію № 2 Н 1182 від 16.11.2018 відповідно до вимог ДСТУ 17025:2017 в сфері ентомологічної,фітогельмінтологічної,гербологічної, мікологічної фітосанітарних експертиз . Та була проведена робота щодо розширення сфери акредитації :вірусологічна та бактеріологічна експертиза, визначення посівних якостей насіння та товарної якості. садивного матеріалу.

Основні завдання та функції

Основними завданнями Державної установи “Дніпропетровська обласна фітосанітарна лабораторія” є:

Державна установа “Дніпропетровська обласна фітосанітарна лабораторія” відповідно до покладених на неї завдань:

Поточна робота

За І-ІІІ квартал поточного року під час проведення експертизи імпортних об’єктів регулювання було виявлено три карантинних види ентомологічних організмів, відсутніх в Україні: Caryedon gonagra Fabr. - арахісовий зерноїд (лялечка, личинка, імаго - в мертвому стані), в арахісі з Індії та Бразилії - 26 випадків, Zabrotes subfasciatus Boh. - бразильський бобовий зерноїд (імаго в мертвому стані) в квасолі з Португалії - 1 випадок та Tuta absoluta Meyr - південно-американська томатна міль (імаго, гусінь, лялечка в живому та мертвому стані) в томатах із Туреччини - 2 випадка.

Виявлено 1 карантинний мікологічний вид, відсутній в Україні: Diplodia zea конідіальна стадія Stenocarpella maydis ( Berkeley ) Sutton - в кукурудзі для попкорну з США - 3 випадки.

Виявлено карантинні гербологічні організми, обмежено-поширені в Україні:

Ambrosia artemisiifolia - амброзія полинолиста (насіння) у соняшнику з Сербії та крупі гречаній з Казахстану - 5 випадків; Sorghum halepense (L.) Pers - сорго алепське/гумай (насіння) – 3 випадки, у соняшнику з Сербії.

Виявлено 1 карантинний ентомологічний організм відсутній в Україні - Caryedon gonagra Fabr. - арахісовий зерноїд (личинка в мертвому стані) в арахісі, відправка з Дніпра до Донецької обл.

Під час проведення гербологічної експертизи було виявлено 5 обмежено поширених в Україні видів: